Шилегов пиша бил камен – Граѓаните го утепаа во коментари

t

Поранешниот градоначалник на Град Скопје и актуелен член на ИО на СДСМ, Петре Шилегов на неговиот Фејсбук профил го искоментира денешниот настан кадешто беше запален неговиот автомобил.

Шилегов напиша Петре=камен, а граѓаните во коментари го поддржаа неговото тврдење, но во малку поинаква смисла.

“Ништо ново брату, цел живот си камен.

Петре+камен=камен пијаница

Петре душо, жолта не ти делува веќе, земи си од шарениот наркоман полче.

Пак се начука од мука, Пијан?” – се дел од коментарите со кои граѓаните го исмеаа статусот на поранешниот градоначалник.

И Твитерџиите не останаа покуси па на свој начин го искоментираа постот на Шилегов.

Инаку автомобилот на поранешниот градоначалник беше запален синоќа, а во пожарот изгореа уште три други автомобили. Се шпекулира дека пожарот бил подметнат од извесни лица од Грчец.

Можете да прочитате повеќе за настанот на следниот линк:https://infomax.mk/%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%80%d0%b5%d0%bd-%d0%b0%d0%b2%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%be%d0%b1%d0%b8%d0%bb%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d1%88%d0%b8/

Линк од Фејсбук статусот на Шилегов: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3839220356302534&id=100006438224726

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж од Делчево доби кривична пријава за…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе…

Кривична од „Меѓаши“ за вевчанецот кој на…

МВР информира дека денеска во ОВР Струга…

Пензионерка доби кривична пријава поради коментар на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.С.(67)…

Фејсбук ќе плати казна од 746 милиони…

Фејсбук ќе биде казнет со повеќе од…

Скопјанец заработи кривична пријава поради коментар на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Д.(29)…