Шилегов се жaлeл во партијата за зaгубaта на Скопје

t

Поранешниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов како што дознава ТВ21 се пожалил пред партиските органи дека загубата на Град Скопје била сосема неочекувана и се случила токму поради разединувањето на партијата.

Новиот лидер на партијата Димитар Ковачевски пак пред партиските тела како што дознава ТВ 21 рекол дека новите предложени лица не доаѓаат за функциите, туку напротив тие се веќе реализирани луѓе кои само ќе донесат дополнителна сила и обединување во партијата. Ковачевски повикал да не се случуваат фракции во партијата, бидејќи пред само еден месец разговарале за обединување, а единствен мотив на поранешниот лидер Зоран Заев бил да се врати партијата на власт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не умри магаре до зелена трева –…

Потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, денеска се…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Каевски најавува повисоки плати и пензии од…

Во првите 10 месеци од годинава, ги…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…