Објавено на:

Шокантна изјава на руски милијардер: 90% од Русите се против војната

t

Рускиот бизнисмен и милијардер Олег Тинков, санкциониран од британската влада, на Инстаграм проговори за руската агресија.

Тој, меѓу другото, рече дека „90 отсто од Русите се против војната“, пренесува Гардијан.

Не гледам никаква корист од оваа луда војна. Умираат невини луѓе и војници. Генералите се будат со мамурлак и сфаќаат дека имаат посрана војска. Колку може да биде добра армијата, кога се друго во државата е извалкано со непотизам и ласкање, додаде Тинков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какви санкции? Богатите Руси се уште побогати:…

Владимир Потанин, сопственик на рударскиот гигант Норилск…

Европска дискриминација: Литванија им забрани на Русите…

На Русите и на Белорусите во Литванија…

Русија “се сити” – Бизнис инсајдер: Германија…

Снабдувањето со оружје за Украина ги исцрпи…

(Видео) Платете ни или да си одиме…

Група регрути на руската војска, кои неодамна…

Рама: Русите што не сакаат да војуваат…

Премиерот Еди Рама изјави дека руските граѓани…