Објавено на:

Шпанците го pacпнаа Рафаел Надал поради нaпaдот на Ѓоковиќ

t

Голема прашина крена изјавата на Рафаел Надал за Новак Ѓоковиќ, кој не застана во поддршка за неговиот колега и тоа ги налути Шпанците кои испратија брутални пораки кон поранешниот најдобар тенисер во светот.

Ѓоковиќ веќе неколку дена е сместен во „притвор“ во кој има очајни услови за живот и во кој наводно биле сместувани криминалци и други мигранти, а Надал се „исмејуваше“ на тоа.

Јас сум Шпанец, но повеќе ме претставува Ноле, а не луѓето како тебе. Знаеш на кого се надевам дека ќе победи, напиша еден Шпанец.

Веќе имаме и победник… но благодариме за предупредувањето, повеќе сакам некој кој ја брани слободата од титулата…, пишува друг навивач.

Дури и да победиш, ќе бидеш поразен. Мене колегите ми се пред секој трофеј, а денеска ми е срам да видам како за тебе е поважно да го понижиш ривалот. Жал ми е за тебе, беше уште една порака испратена до Надал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Надал не ја завршува кариерата: Ќе играм…

Рафаел Надал нема да ја заврши кариерата…

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја,…