Објавено на:

Штипјани ги оставиле децата заклучени во автомобил додека се коцкале во казинo

t

Полицијата поднесе кривична пријава против родители од Штип кои ги оставиле своите малолетни деца заклучени во автомобил, на паркинг.

Според информациите од МВР, родителите се на возраст од 42 и 27 години.

Децата подолг период останале заклучени на паркингот, додека тие биле во казиното.

Кривичната пријава се однесува за делото запуштање и малтретирање на дете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Штипјани да не излегуваат од дома –…

Штипјани да не излегуваат од дома, а…

На кој му текна ова?! Пожарот е…

Регионалниот ЦУК Штип, известува дека според добиените…

Немало никаква намера да се повреди 3-месечното…

Директорот на Детската клиника, Реџеп Мемеди денеска…

Штип бара поддршка од воздух за гаснење…

Пожарникарите, хеликоптерите, припарниците на АРМ и Полицијата,…

Оставиле деца заклучени во автомобили: На родителите…

Пожарникари вчера спасија две деца од заклучени…