Објавено на:

Што се случило? – Авионот на полскиот претседател принудно слета во Варшава

t

Авион со полскиот претседател итно слета на аеродромот во Варшава.

Додека беше на пат да се сретне со американскиот претседател Џо Бајден, авионот на Анджеј Дуда принудно слета на аеродромот во Варшава.

Според Ројтерс, Дуда, кој се очекуваше да се сретне со Бајден на украинско-полската граница, не се соочил со никаква непосредна опасност.

Американскиот претседател Џозеф Бајден пристигна во Полска, а неговиот авион слета на аеродромот кај Жешов, на 100 километри од украинската граница.

Овде, придружуван од полскиот претседател, ќе се сретне со американски војници од 82-та воздушнодесантна дивизија, која неодамна беше распоредена во Полска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УШТЕ 70.000 ЧЕЧЕНСКИ БОРЦИ се подготвени да…

Лидерот на Чеченија Рамзан Кадиров изјави дека…

Голем успех: Сребро и бронза за македонските…

Од завршеното Светско првенство во кик бокс…

Лиз Трас смени министер бидејќи недолично се…

Британската премиерка Лиз Трас го смени министерот…

Сакам да сум денес динамит и сè…

Професорката по македонски јазик Билјана Котлар-Сакоман за…

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба…

Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот…