Објавено на:

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

t

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја, во која во главна улога се најде Новак Ѓоковиќ.

Српскиот и светски рекет број еден јубилејната илјадита победа му ја посвети на својот народ.

„Оваа победа им ја должам на сите луѓе кои беа со мене, на моето семејство и на нашите луѓе ширум светот. Ова е нивна победа, исто колку и моја“, изјави Новак.

Ѓоковиќ во денешното финале од 16.00 часот ќе се сретне со Стефанос Циципас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Официјални состави: Пелистер вечерва му се спротивставува…

Актуелниот македонски шампион, Еурофарм Пелистер, ја започнува авантурата…

4 годишна забрана поради допинг, Симона Халеп…

Двократната гренд слем шампионка Симона Халеп доби…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…

Ѓоковиќ брутално искрен: Да не бев од…

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по освојувањето на…

По “Вардар” и “Брегалница Делчево” им мавна…

Бугарските пропагандисти во Македонија веќе одреден период…