Објавено на:

Ѓоковиќ: Ова е за мојот народ!

t

Рим го доживеа пишувањето на тениската историја, во која во главна улога се најде Новак Ѓоковиќ.

Српскиот и светски рекет број еден јубилејната илјадита победа му ја посвети на својот народ.


„Оваа победа им ја должам на сите луѓе кои беа со мене, на моето семејство и на нашите луѓе ширум светот. Ова е нивна победа, исто колку и моја“, изјави Новак.

Ѓоковиќ во денешното финале од 16.00 часот ќе се сретне со Стефанос Циципас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

Падна Ѓоковиќ: Данил Медведев е светски рекет…

Рускиот тенисер Данил Медведев се искачи на…

Фриц Зергел се сомнева во Надал: Користел…

Германскиот лекар, Фриц Зергел го сомничи Рафаел…

Тениски атракции во Скопје во јуни и…

ТЕНИСКИ АТРАКЦИИ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУНИ И…

Надал не ја завршува кариерата: Ќе играм…

Рафаел Надал нема да ја заврши кариерата…