Јакимовски: Ајде во фуснота ние да ставиме дека Бугарите се Татари, немаат словенско потекло!

t

Ова што го направи Макрон е срамно, тој дава предлог, Бугарите го менуваат и тој го поздравува, наведува лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски.

Ова е како ќе ви ја шутнам топката, вие начекајте ја со десна и дајте им гол на Македонците.

Ај ако не па нине во фуснота да ставиме дека Бугарите се Татари, еве не е официјално фуснота е , велиме немаат словенско потекло, вели Јакимовски во денешното гостување во Канал 5 телевизија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Град Скопје ќе додели средства за сите…

Советот на Град Скопје на денешната седница…

Јакимовски со барање до надлежните распустот да…

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски апелира…