Ќе се врати името?! Каракамишева бара поништување на Преспанскиот договор: Сите што се против францускиот предлог да ја насочат енергијата кон ова!

t

Професорката по уставно право, Тања Каракамишева, бара сите кои биле “ЗА” Договорот од Преспа, а се против францускиот предлог, да ја насочат енергијата кон поништување на Преспанскиот договор.

“СИТЕ што беа за Договорот од Преспа, а сега се против Договорот со Бугарија вклопен во т.н. француски предлог да ја насочат енергијата кон поништување на Преспа.

Се што се случува денес е ПОСЛЕДИЦА на Преспа.

Идентитетот ни го смени Преспа!

Бугарите умешно го искористија тоа и прават се комплетно да не збришат!

Балканската грчко-бугарска игра за бришење на Македонците под ЕУ/САД покровителство е повеќе од очигледна!

#НеСмеГлупи

#ПоништувањеНаДоговоротОдПреспа” – напиша Каракамишева на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КОНЕЧНО: Се договорија Владата и СОНК

Синдикатот за образование, наука и култура и…

Падна договор власт-опозиција: Трудо останува на власт…

Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска изјави дека…

(Видео) Пренџов: Власта врши грабеж на граѓаните…

Власта го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ и…

Ни се повторува преспанскиот договор: Добро-соседскиот не…

Јасна порака од Петков или ненамерна грешка…

Мицкоски: Ова не е циркус – Нема…

При денешната посета на општина Ѓорче Петров,…