Објавено на:

Џафери ќе иницира Резолуција за Украина во Собранието

t

Претедателот на Собранието Талат Џафери најави дека во Парламентот ќе иницира донесување на резолуција со која ќе се дефинираат состојбите во Украина во однос на злоделата што се направени таму.

Ваквата желба на Џафери доаѓа по неговата посета на Украина каде бил вџашен од она што го гледа, посебно од убиствата во Буча.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Какво ќе биде времето до петок?

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Аргентина е пред банкрот

Статистичката рејтинг агенција Фич го намали рејтингот…

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано…

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино.…

(Видео) Груевски да не излезеше од Македонија…

Мирка Велиновска вечерва во вонредната епизода на…

Велс ги расплака Хрватите буквално во –…

Фудбалерите на Хрватска одиграа само нерешено на…