Џон Траволта му порача на Брус Вилис: „Те сакам!“

t

Последниот филм на кој Брус и Џон работеа заедно е „Paradise City“.

Јавноста се шокира кога семејството на Брус Вилис објави дека тој се повлекува од актерството поради дијагностицирана афазија. Како што истакнаа во соопштението, тој се соочил со одредени здравствени проблеми, кои се одразиле на неговите когнитивни способности. Изјавата е потпишана од неговата сегашна сопруга Ема, поранешната сопруга Деми Мур и сите негови деца.

Голем број познати личности и колеги на Брус се јавија да му дадат поддршка на актерот и неговото семејство, меѓу кои и Џон Траволта.

Брус и јас станавме добри пријатели на снимањето на нашите два хит-филмови Pulp Fiction и Look Who`s Talking. Години подоцна, тој ми рече: ‘Џон, сакам да знаеш дека кога ќе ти се случи нешто добро, се чувствувам како да ми се случува мене. Ете, толку дарежлива душа е тој. Те сакам, Брус“, напиша Траволта во описот на неколкуте заеднички фотографии кои ги сподели на својот инстаграм-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се јави и “македонскиот Бугарин” Митрев: Примитивизам…

„Покажавме примитивизам и во какво болно општество…

Токио бара извинување од Москва за апсењето…

Јапонскиот министер за надворешни работи Јошимаса Хајаши…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…

(Фото) Претрес во Битола: Пронајден хероин, приведен…

На 26.09.2022 во Битола, полициски службеници од…

Шведска делегација оди во Турција: Ќе преговараат…

Делегација на шведското Министерство за правда ќе…