Објавено на:

Џо Бајден им го честиташе крунисувањето на Чарлс и Камила

t

Американскиот претседател Џо Бајден им честиташе на кралот Чарлс Трети и на кралицата Камила за крунисувањето, оддавајќи почит на „трајното пријателство меѓу САД и Обединетото Кралство“.

Во твит, Бајден ги нарече односите меѓу двете земји „извор на сила за двата наши народи“.

Toj додаде дека е горд што првата дама Џил Бајден „ги претставува САД на тој историски настан“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кралицата Камила за болеста на Чарлс Трети:…

Кралицата Камила вечерва и се обрати на…

Трамп: Бајден со политичкиот прогон врз мене…

Рускиот претседател претходно изјави дека обвинението за…

Американскиот Конгрес изгласа почеток на процедурата за…

Домот предводен од републиканците усвои републиканска резолуција…

Бајден повторно фатен како чита одговори на…

Американскиот претседател Џозеф Бајден, за време на…

Најнова вест: Спикерот Мајк Џонсон изјави дека…

Спикерот Мајк Џонсон изјави дека Домот денеска…