16 Авганистанци од Скопје заминаа за Канадa

t

Уште 16 граѓани на Авганистна кои беа на привремен престој во Македонија по доаѓањето на Талибанците на власт во нивната држава, денеска си заминаа од земјава, соопшти владиниот портпарол Душко Арсовски.

„Групата од 16 граѓани на Авганистан, за кои во изминатиот период Македонија обезбеди привремен престој, изутрината со лет преку Истанбул, замина за Канада, која им обезбеди престој на вработени, соработници и членови на нивни семејства, на меѓународната организација ‘Отворено владино партнерство‘ (Open Government Partnership – OGP)“, изјави Арсовски на денешната прес-конференција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Масакр во Канада: Tинејџер ја застрела мајка…

Шеснаесетгодишен тинјеџер пукал во мајка си и…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…