22-годишен француски фудбалер застрелан во Марсеј

t

Поранешниот бисер на младинската школа на Олимпик од Марсеј, Адел Сантана Менди е убиен на улиците на Марсеј.

22-годишниот напаѓач Адел Сантана Менди беше убиен во петокот на улиците на Марсеј  ноќта пред католичкиот Божиќ. Менди играше за фудбалскиот клуб Санта Хулија, а почина како резултат на пукањето.

Тој беше голема надеж на младинската школа на Олимпик од Марсеј, се обиде и во Англија, а потоа потпиша професионален договор во Андора за Санта Хулија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова револуција: Французите ја запалија зградата…

Стотици илјади Французи протестираа денеска против пензиските…

ФРАНЦИЈА ПАРАЛИЗИРАНА: Народот се обедини и блокираше…

Демонстрантите лути на францускиот претседател Емануел Макрон…

(Видео) ФРАНЦИЈА ГОРИ: Макрон го предизвика гневот…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Макрон им се заинати на Французите: Нека…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека…

Француската полиција “европски” уапси 101 демонстрант на…

Бројот на уапсени на демонстрациите во Париз…