Објавено на:

Aмeриka иcпрaќa yштe вojници нa Kocoвo, oбyчeни зa бoрбa прoтив тeрoризaм

t

Соединетите Држави ќе испратат 20 припадници на воената полиција на Националната гарда на Кентаки во едногодишна мисија на Косово и Метохија, јавуваат Репортерс.

Војниците во 438-та единица на воената полиција се обучени за одбрана, антитероризам, зонска безбедност и интелигентни полициски операции.

Според АП, тие ќе дадат поддршка како офицери за врска, во рамките на трупите на НАТО.
Војниците ќе заминат за јужната српска покраина во среда на 5 јануари, пишува Косово онлајн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерството за здравство назначи нови директори во…

Именувани се нови в.д. медицински директори во…

Никој не го натерал починатото момче да…

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан…

Си-Ен-Ен: Обама и Пелоси се загрижени за…

Американската мрежа Си-Ен-Ен се обидува да ги…

Африм Гаши ја наруши секулраноста на државата,…

На верските обреди не им е местото…

Многу успех! Ултрамаратонецот Тони Манев ќе ја…

Ултрамаратонецот Тони Манев од Штип веќе шест…