„Circles“ ќе се пее во Торино! Андреа е нашата претставничка на Евровизија 2022

t

Во вчерашното издание на емисијата „Стисни Плеј“ на МРТВ се избра победничка песна која ќе нè претставува на Евровизија 2022 во Торино, Италија.
Нашиот претставник се бираше преку онлајн гласање, како и од гласовите на меѓународното стручно жири.

За изборот се користеше евровизискиот принцип на гласање (50:50).

Видеото може да го погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…