Haпад врз Путин, ќе не yдри метеор, економска kpиза: Eве што баба Ванѓа предвиде за 2022-ра година

t

Славната јасновитка од Струмица Баба Ванѓа предвиде многу работи а таа имала точни предвидувања и за годината што доаѓа.

Еве ги нејзините предвидувања

Напад врз Владимир Путин. Ванѓа предвидела напад на рускиот претседател, но тоа нема да значи и негов крај.

– Пад на метеорит. Таа го процени судирот на голем метеорит со Земјата.

– Економска криза. Најпогодени од кризата ќе бидат земјите кои го имаат доларот како валута.

– Климатските промени. Таа предвиде различни климатски промени, а глобалното затоплување ќе претставува голема закана за флората и фауната следната година.

– Болеста на Доналд Трамп. Неговото здравје ќе биде полошо со сериозни последици по неговото уво и мозок.

Кралицата Елизабета. Според нејзините предвидувања, кралицата Елизабета Втора ќе ја загуби битката за својот живот и ќе го препушти тронот на својот син Чарлс.

– Бунт во Северна Кореја. Народот на Северна Кореја ќе се крене против лидерот Ким Џонг-ун.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милиони луѓе ќе останат без основни потреби,…

Дали ни доаѓа глобална рецесија? Расте стравот…

Азија за прв пат ја надмина Европа…

Азија за прв пат ја надмина Европа…

Бројот расте: Во ужасот во Тексас загинаа…

Најмалку 19 деца загинаа при пукање во…

Истражување: Инфлацијата стана сè почеста грижа во…

Светската политичка и економска елита повторно се…

Почна продажбата на доларот, еврото ги дочека…

Еврото е во пораст денеска бидејќи инвеститорите…