Koлумбија го бара бeлото нaзад: Скопјанец фрлил kokaин на Партизанска бегajќи од полициjaта

t

Скопјанец на возраст од 22 години со иницијали О.М. бил приведен вчера на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, на крстосницата од булеварот „ВМРО“ со булеварот „Партизански одреди“ тој со возилото кое го управувал не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници и притоа од прозорецот фрлил едно пакување со кокаин, кое било пронајдено и одземено.

Набргу потоа, бил запрен и приведен. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Страшно: Удрил полицаец со Ауди па побегнал

Полицијата го уапсила И.Ј.(40) од Струмица затоа…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…

Што знае дете што е калашников: Косовската…

Косовската полиција приведе двајца малолетни Албанци во…

Полиција и денеска го чува бугарскиот клуб…

Ден по вчерашните протести против отворањето на…