Koтеска, вели доцна му е на Димитров: И тој и 3aeв ќе одговapaaт за велепpeдавство

t

Вицепремиерот за европски интеграции во заминување Никола Димитров попладнево ја шокираше македонската јавност откако и соопшти дека министерот за надворешни работи, Бујар Османи подготвува национално предавство во преговорите со Бугарија.

Според него главната причина за неговото заминување од власта е токму несогласувањата со Османи кој сака да го реши спорот по секоја цена.

Сепак професорката Јасна Котеска не го заборава националното предавство на Димитров кога го потпиша Преспанскиот договор за промена на името и најавува судење за велепредавство за него и за Зоран Заев.

-Дали и кога Никола Димитров и Зоран Заев ќе бидат судени за велепредавство на нација и за укинување на македонскиот народ како државотворен?

Ме мрзи да ги пингам, вие пингајте ги. А и си знаат.

Исто и колаборационистите околу нив, пишува Котеска на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На денешен ден Заев и Димитров беа…

На денешен ден пред 6 години тогашниот…

Димитров побарал aпaнaжа: Живеам од плата, не…

Од министрите и замениците министри кои не…

Димитров удpи по Ковачевски на Фејсбук: Салама…

Никола Димитров, поранешниот вицепремиер за евроинтеграции, денеска…

И Димитров yдpи по Маричиќ: He е…

Поранешниот министер за надворешни работи и доскорешен…

Moeто пpeдупредување стана реалност: Си ги ослабнавме…

Поранешниот вицепремиер за евронитеграции, Никола Димитров изрази…