Објавено на:

Oва е причина за војна: Се огласија од Транснистрија – организаторите на нападот се од Киев

t

Вооружени лица кои нападнаа магацини во селото Кобасна заминаа на територијата на Украина.

Оваа изјава беше дадена во Министерството за надворешни работи на Приднестровие.

Постојат сите причини да се верува дека организаторите на нападот се во Киев.

Досега непознати лица кои пристигнаа од Украина извршија неколку терористички напади, напаѓајќи го Министерството за државна безбедност на ПМР и неколку објекти во областа Тираспол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…