Објавено на:

Oдлична вест за фановите на Ѓоковиќ: Ќе игра на Вимблдон!

t

Oдлична вест за фановите на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ тој годинава ќе може да игра на Вимблдон.

Најдобриот светски тенисер ќе може да ја одбрани титулата освоена минатата година, дури и да не е вакциниран.

Се надеваме дека ништо нема да се промени, но како што сега стојат работите, Новак Ѓоковиќ ќе може да игра и да ја брани титулата освоена на Вимблдон, бидејќи, како што истакна Тим Хенман, турнирот ќе ги следи препораките на Владата на оваа земја,а за учество на престижниот натпревар е потребен само антигенски тест, не задолжителна вакцинација.

Последниот Грен слем годинава, УС Опен е далеку и ситуацијата поврзана со него се уште не е позната!

Србинот се уште има големи шанси да испише нови страници во овој спорт и да стане најдобар досега, иако за многумина тој веќе е!

Денеска пристигна уште една одлична вест за Новак, а тоа е дека еден од неговите најважни спонзори ќе остане со него!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија…

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура,…

Петар Младеновски: Син ми беше нападат во…

Малолетно момче било нападнато во паркот „Капиштец“…

Комисија од пет лекари специјалисти ќе утврдуваат…

Комисија составена од петмина доктори специјалисти, детски…

Слeдете нè: Вечерва “Тешки муабети” со Кристиан…

Вечерва во "Тешки муабети" заедно со Александар…

Левица го промовира мултиполарниот свет: Претседателот на…

Денес, во Пекинг започна Младинскиот Форум за…