Tрагедија во Скопје, бездомник пронајден мpтов кај Транспортен центар

t

На 13.02.2022 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај Транспортен центар било пронајдено починато машко лице – бездомник, на возраст од околу 50 – 60 години. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ