(Видео) Милошоски вели дека Преспанскиот договор е…

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски,…

Министерката за култура засега нема да бара…

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска ќе…

Милошоски: Ковачевски и Османи одат надвор од…

Она што го прават Бујар Османи и…

Милошоски: Власта преговара надвор од Резолуцијата во…

Османи денеска не го направи клучното барање,…

Милошоски: Францускиот амбасадор јасно посочи дека Владата…

Францускиот амбасадор денес беше гостин на Националниот…

Милошоски: Очекувам Бугарија да продолжи со притисокот…

Во вечерашното гостување во централниот дневник на…

Милошоски: Заевизмот во Македонија е како патувањето…

Пратеникот Антонијо Милошоски на денешната трибина „Исти…