Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…

(Видео) Емотивно: Две бебиња извлечени од урнатините…

Едногодишно бебе беше извлечено од урнатините 53…

Скандал во Бугарија: Болниците се проверуваат заради…

За случајот со заменетите бебиња, покрај Извршната…

Илон Маск со апел: Правете повеќе бебиња

Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, татко…

Жално: Лани се родиле најмалку бебиња досега…

Минатата година во земјава се родиле најмалку…

Што се случува: Бебињата за време на…

Бебињата родени во текот на првата година…