Уапсен малолетник во Шуто Оризари кој извршил…

На 09.01.2022 во 21,00 часот на подрачјето…

16 годишник заврши зад решетки – еве…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Расчистена кражба во Скопје – приведено малолетно…

На 27.12.2021 во 20.10 часот на ул.„Париска“…