Русија: Нема смисла да воспоставиме примирје, Украина…

Првиот заменик на постојаниот претставник на Русија…

Папата повика на велигденско примирје во Украина

Папата Франциск денеска повика на велигденско примирје…

Вашингтон доби одговор од Москва во врска…

Американскиот Стејт департмент потврди дека американската страна…