(Видео) За влакно избегната трагедија: Проектил експлодираше…

Проектил експлодирал на само десетици метри од…

Се провоцира нов конфликт? Северна Кореја истрела…

Северна Кореја истрела неидентификуван проектил во Јапонското…

Украински проектил повреди жители на гранична област…

Проектил испукан од правец на Украина паднал…

(Фото + Видео) Снимка од моментот кога…

Руски проектил денес ја погоди телевизиската кула…

Нападната главната телевизиска куќа во Киев? Оштетена…

Главната телевизиска кула во Киев, главниот град…