Трагична грешка: Израелската армија уби тројца заложници…

Израелската војска во петокот по грешка убила…

Хорор во Марсеј, Франција, полицијата пронашла возило…

Во престрелка во 16-тиот арондисман во францускиот…

Купил две пушки и 375 куршуми легално:…

Деветнаесетте деца и двајцата наставници убиени во…

Само во првиот месец од годината, во…

Невладината организација „Прес амблем кампејн“ (Press Emblem…

(Видео) Сe иcпoyбилe вo Koлoрaдo: Шeстминa зacтрeлaни

Вооружен напаѓач, кој дејствувал сам, убил пет…