Tpaгедија во Охрид: Поранешна полициска инспекторка пронајдена мpтва

t

Поранешна полициска инспекторка попладнево е пронајдена мртва во стан во Охрид.

Безживотното тело е пронајдено во стан на улица Сирма Војвода во Охрид – потврдува за „Охрид 1“ портпаролот на ДВР Охрид, Стефан Димоски.

-Станува збор за Марија М. која до пред четири години работела како инспекторка во СВР Охрид, а беше отпуштена од службата поради објавување на недолични содржини на социјалните мрежи.

Во моментов се очекуваат резултатите од обдукцијата. Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Васко Довлев од Варош го извади осветениот…

Васко Довлев од Варош беше најсреќниот меѓу…

Со возило удрил Албанка и ја оставил…

Ја удрил со автомобил и ја оставил…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…

Трагедија го потресе светиниколско: Овчар настрада од…

Трагичен случај во светиниколското село Стањевци –…

На Аца Лукас му се слошило па…

Популарниот турбо фолк пејач Аца Лукас синоќа…