(Видео) Tpaгедија зацрни две семејства, млади фудбалери зaгинaa во страшна сообраќајна несреќа во близина на Вршац

t

Ноќеска загинаа двајца деветнаесетгодишници во сообраќајна несреќа во близина на Вршац, Србија.

Станува збор за младите фудбалери Маријан Мариќ и Кристијан Миошко.

Од засега непознати причини возилото „рено меган“ кое се движело од правец на Уљма излетало на почетокот на мостот од коловозот, ја пробило оградата и завршило во каналот Дунав-Тиса-Дунав. Немало спас за двајцата млади момчиња во тој автомобил.

Од нив се збогувале клубовите за кои играле.

„Ја информираме фудбалската јавност дека две млади момчиња, фудбалерите Маријан Мариќ и Кристијан Миошко, трагично загинаа во сообраќајна несреќа ноќта меѓу неделата и понеделникот. Ненадоместлива загуба за сите… Наше искрено сочувство до семејствата. , стои во објавата на Инстаграм профилот „Војводина фудбал“.

Од Мариќ се прости и романскиот клуб Думбравица за кој настапувал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Курти ги покани Србите во Косово да…

Косовскиот премиер Албин Курти ги повика Србите…

Вучиќ вети дека ќе го спроведе договорот?…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…

Србија сепак ќе мора да прифати членство…

Специјалниот претставник на Европската унија (ЕУ) за…

Вучиќ ја зголемува социјалната помош за над…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Вучиќ не верува дека Србија ќе стане…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не…