Ако си против загадувањето од УСЈЕ те тргаат од претседател на ЗЕЛС, ако немаш ништо против те назначуваат за претседател на ЗЕЛС

t

Цементарницата Титан-Усје е еден од најголемите загадувачи во Скопје, покажа пред неколку недели мерењето на Инспекторатот за животна средина при Министерството за животна средина и просторно планирање.

Откако градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, го обелодени ова и градот поднесе кривична пријава против Цементарницата, од партијата ВМРО-ДПМНЕ, ниту од градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски немаше никаква реакција. Напротив, медиуми блиски до ВМРО-ДПМНЕ практично го бранеа загадувачот.

– Ако си против загадувањето од УСЈЕ – те тргаат од претседатл на ЗЕЛС. Ако немаш ништо против – те назначуваат за претседател на ЗЕЛС.

#ШирокаКоалиција

#СдсмДпмне – пишува Јован Крајевски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако си против загадувањето од УСЈЕ те…

Цементарницата Титан-Усје е еден од најголемите загадувачи…

ЗЕЛС: Општините немаат доволно финансиски средства за…

Денеска се одржа деветтата седница на Управниот…

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…