Објавено на:

Акција на интервентната полиција: Приведен дилер од Скопје

t

Од МВР известуваат дека на 28.02.2022 во 22.45 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Ф.(42) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана и бела грутчеста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

(Видео) Откриен огромен тунел за пренос на…

Откриен огромен тунел за дрога од Тихуана…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Делови од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…