Објавено на:

Акција на МВР во Тетово: Уапсен дилер на дрога

t

Полициски службеници на СВР Тетово денеска околу 18 часот го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Б.Ш., затоа што при претрес извршен со судска наредба попладнево во неговиот дом и помошни простории во Тетово, пронајдена му се три ќесиња со марихуана, дигитална вага и 43 зипер кесички.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување на случајот ќе му биде изготвен поднесок по член 215 од Кривичниот законик и ќе биде изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Тетово. – известуваат од МВР.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…

Претрес во Куманово, пронајдени амфетмин и марихуана,…

Денеска во 08.00 часот полициски службеници од…

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници…

Вонредна вест: Пресврт во случајот со модуларната…

За смртта на 14-те лица во пожарот…

Скандал во Летонија: Се апсат проруски политичари,…

Полицијата во Рига приведе политичари поврзани со…