“Акција” на МВР: Маж од Дебар фатен со бесправно исечено огревно дрво

t

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Б.К.(60) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

При контрола извршена на 23.09.2022 на улицата „8 Септември“ во Дебар, полициските службеници го затекнале пријавениот како со товарно моторно возило „фолксваген“ врши транспорт на огревно дрво што претходно бесправно ги пресекол во атарот на селото Гари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бочварски: 20 милиони евра за изградба на…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Талат…

Најстудено во Берово, најтопло во Дебар

Во Берово утрово е најстудено, со измерени…

Поради сообраќајка, затворен за сообраќај патот Дебар-Центар…

Патниот правец Дебар-Центар Жупа од попладнево е…

По третпат ќе почне од почеток судењето…

По третпат се враќа од почеток судскиот…

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО ДЕБАРСКО: Возете внимателно, има…

Доцна попладнево поширокиот дебарски регион беше зафатен…