Акција на МВР: Пронајдена дрога на Бит Пазар

t

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, вчера во 13:45 часот, го лишиле од слобода Г.Р.(24) од Скопје.

Како што информираат од МВР, при претрес во неговиот дом на подрачјето на Бит Пазар, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и засадено растение канабис.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кривична пријава за несовесно работење и фалсификување…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

МВР категорично ги демантира информациите дека вработен…

Во врска со наводите изнесени во дел…

Вработен во Идризово физички нападнал колега на…

Вработен во затворот Идризово го нападнал неговиот…

Унгарско МВР: Околу 13.500 бегалци вчера пристигнаа…

Околу 13.500 бегалци вчера пристигнаа во Унгарија…