Објавено на:

Акција на МВР: Уапсени струмичани, пронајдена марихуана

t

Денеска во 00.05 часот, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода В.Ч.(25), П.Ч.(24) и Д.Ч.(19), сите од с.Моноспитово, струмичко, затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. – информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој рече дека земјоделието не е исплатливо?…

Во земјоделските пластеници на 48-годишен струмичанец полицијата…

Принцот Хари повторно ја отвори душата: Марихуаната…

Британскиот принц Хари во интервју со авторот…

(Видео) Струмица како Венеција: Градот плови по…

Големо невреме проследено со град и грмотевици…

Костадин Костадинов и неговата девојка маскирани како…

Атанас Костуранов и Катерина Јовановска се избрани…

Струмичанец ќе одговара за објава на Фејсбук

СВР Струмица поднесе кривична пријава против З.С.(34)…