Објавено на:

Акција на МВР: 12 приведени за една ноќ – Полицијата бараше дрога во Скопје, Прилеп, Битола и Велес

t

12 луѓе се приведени само вчера вечер во угостителски објекти ширум државата. Кај нив била пронајдена марихуана и бела прашкаста материја.

Како што соопшти МВР, полициски службеници вчера проверувале угостителски објекти во четири македонски градови, Скопје, Битола, Прилеп и Велес.


-Ноќта помеѓу 07.05./08.05.2022, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршиле контроли во повеќе угостителски објекти и прегледи на повеќе лица. Притоа, кај 12 лица од Скопје, Битола, Прилеп и Велес биле пронајдени марихуана и бела прашкаста материја, кои биле лишени од слобода. Имено, кај М. Ј.(24) од Прилеп, А.С.(23) од Скопје, С.Л.(48) од Скопје, К.Т.(24) од Велес, Б.С.(25) од Скопје, П.Р.(23) од Скопје, Т.В.(24) од Скопје и С.Ј.(33)од Скопје била пронајдена бела прашкаста материја, додека кај М.К.(26) од Скопје, Н.Н.(22) од Битола, А.Б.(26) од Скопје и А.Б.(25) од Скопје била пронајдена марихуана, се вели во соопштението од МВР.

Лицата биле приведени и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

(Фото) Ги фатија живи: Уапсени дилери од…

Претрес во Куманово, приведени двајца дилери затекнати…

(Фото) Македонска фирма си нарачала кокаин од…

Албанската полиција синоќа во Драч запленила 45,5…