Објавено на:

Акција по ноќните клубови, уапсено едно лице

t

Во периодот од полноќ до 04.00 часот изутрината полициски службеници од секторите за внатрешни работи заедно со Државниот пазарен инспекторат, спроведоа акциска контрола во 228 угостителски објекти на територијата на повеќе градови.

Како што се наведува во соопштението од МВР, во акцијата констатирано е едно кривично дело по член 204 од КЗ, точење алкохол на малолетници во угостителски објект во Скопје, за што е приведено едно лице.

Констатирани се и три прекршувања на законот за пушење, едно прекршување на законот за угостителска дејност и друго

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Три хеликоптери, 100 припадници на АРМ…

Два армиски хеликоптери, еден хеликоптер на МВР…

„Такер Карлсон беше во право“: Уште во…

Предупредувањето на новинарот Такер Карлсон за можен…

Армијата се вклучи во гаснењето на пожарот…

Откако Владата прогласи кризна состојба, претседателката и…

Мицкоски го осуди атентатот, но му го…

И премиерот Мицкоски го осуди обидот за…

Видео од атентаторот на Трамп: Ги мразам…

На социјалните мрежи се појави видео од…