Албанија воведува зaдолжителни вакцини или нeгативни тестови за вработените во јавните служби, трговските центри и супермаркетите

t

Сите вработени во јавната администрација во Албанија, но и во трговските центри и супермаркетите од денеска ќе мора да поседуваат КОВИД сертификат или негативен ПЦР тест за да продолжат со работа.
Во декември, албанските власти одлучија да воведат нови ограничувања за Ковид 19, вклучително и задолжителна вакцинација за секој што сака да работи.

Невакцинираните работници мора да се тестираат на секои пет дена.

Во Албанија е на сила полициски час од 23 до 06 часот, а секој кој ќе влезе во земјата мора да покаже положен или негативен тест.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нашите соседи здружени против нас? Радев: Со…

Бугарија работи активно, вклучително и на највисоко…

Албански писател: Не постои косовски идентитет и…

Албанскиот писател Висар Жити истакна дека Косово…

Албанскиот претседател: Го замолив Папата да го…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај, кој беше во…

На Британците им се смачи: Да се…

На Албанците треба да им се забрани…

Американската амбасада во Тирана со предупредување до…

Американската амбасада во Тирана упати предупредување до…