Објавено на:

Албанци избодеа две лица во Грција, 17-годишникот и неговиот татко се уапсени

t

Тинејџер Албанец е уапсен од грчката полиција, бидејќи се сомнева дека по тепачка избодел две лица на возраст од 39 и 26 години, објавија албанските медиуми.

Се дознава дека покрај 17-годишникот, во тепачката учествувал и уште еден Албанец, по кој се трага.

Според грчките медиуми, двајцата Албанци ги избоделе грчките државјани, кои биле пренесени во болницата на Родос и по укажаната лекарска помош си заминале.

Во меѓувреме, таткото на 17-годишникот исто така е уапсен поради невнимание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицотакис „предупредува“: Кога некој го влече јажето,…

Пораката дека „европскиот пат на Северна Македонија…

Грчка „Демократија“: Грција се подготвува да гласа…

Грчкиот весник „Демократија“ денеска објави текст во…

Грчката полиција заплени 320 килограми кокаин на…

Грчките власти заплениле најмалку 320 килограми кокаин…

Сообраќајни прописи во Грција на кои македонските…

Многумина летово ќе заминат на одмор во…

(Видео) Атанасовски:  Ако добиеме ново вето од…

- Најстрашно за нас е ново вето,…