Објавено на:

Американската војска соопшти дека убила висок функционер на ИД во Сирија

t

Американската војска во Сирија го уби високиот функционер на Исламската држава Осама Џамал ​​Мохамед, соопшти американската Централна команда (ЦЕНТКОМ). Во соопштението објавено на платформата Х се вели дека неговата смрт ќе ја наруши способноста на ИД да планира и изведува терористички напади. „Нема индикации дека во овој напад биле повредени цивили“, се вели во соопштението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

СДСМ: Дали Мицкоски го носел синот на…

Мицкоски мора итно да ја информира јавноста…

Петровска: Асистентот на татко му, сега како…

„Асистентот на татко му, а сега премиер…

Бајден не се откажува: Останувам кандидат и…

Американскиот претседател Џо Бајден на митингот во…

Мицкоски од Вашингтон: Регионот наместо со минатото,…

Регионот да се занимава со иднината, не…