Ана Волш е жива, жртва е на тајни агенти, тврди пријател на сопругот Брајан

t

Иако врз основа на бројни докази кои упатуваат на тоа, Брајан Волш е обвинет за убиство на неговата сопруга Ана Волш од Белград, фактот што нејзиното тело сè уште не е пронајдено предизвикува многу контроверзии во врска со овој случај.

Една таква, прилично бизарна теорија изнесе школскиот другар на Брајан, кој смета дека тој е „наместенн“ и за тоа ги обвинува тајните служби!

Одев во средно училиште со Брајан Волши и мислам дека тој не е виновен за убиството на неговата сопруга. „Мислам дека неговата сопруга, бизнисот на Ана Волш и шпионските врски се одговорни“, објави тој во видеото на YouTube, тврдејќи дека Брајан е „наместен за убиството на неговата сопруга“.

– Се познавам со Брајан 30 години, не верувам дека би можел да го направи тоа. Од друга страна, има некои информации кои не одговараат и за кои не се зборува. Можеби Ана воопшто не е мртва, туку поврзана со разузнавачки агенции – рече пријателот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема полициска акција: Уапсени дилери на автопатот…

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот…

Спасовски – Мејер: Интензивна македонско-американска соработка и…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на…

(Фото) НИ ДОАЃА НАЈТОПЛИОТ ДЕН ЗА ОВАА…

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување…

Приведена штипјанка која се обидела да размени…

Вчера изутрината околу 09.00 часот, полициски службеници…

Петровска за тврдењето на Ковачки дека се…

Министерката за одбрана Славјанка Петровска, денеска му…