(Анкета) Србија е најголем сојузник на Македонија, најпозитивно мислење од странските политичари има Ердоган!

t

За најголем сојузник на Македонија нашите граѓани ја сметаат Србија, а на второ место се Соединетите Американски Држави, покажува анкетата на ИРИ.

Најголемо позитивно мислење во Македонија има за Србија, а потоа следуваат Турција, Германија, Хрватска.

Во врска со странските политичари, меѓу испитаниците омилен бил турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, на второ место е рускиот претседател Владимир Путин, а по него се Бајден и Џипинг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СТАДИОНОТ ЕРУПТИРАШЕ по голот на турскиот…

Во тек е натпреварот меѓу репрезентациите на Турција и Грузија…

(Видео) Пороен дожд и тепачка на трибините во…

Денеска на стадионот во Дортмунд се игра…

Официјално: Ѓоковиќ ќе настапи на Олимписките игри…

Сега и официјално е потврдено: Новак Ѓоковиќ…

„Фајненшл тајмс“: Србија го добива најголемиот рудник…

Српскиот претседател Александар Вучиќ се подготвува да ѝ…

Рускиот „Military Review“: Воениот баланс на Балканот…

Република Србија е загрижена за својата безбедност…