Апасиев: Алијанса му прави кворум на ДУИ додека Ахмети е “оправдано отсутен” – По следни избори ќе се распаднете

t

Лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание, Димитар Апасиев, го коментира однесувањето на Алијанса за Албанците, поточно нивното обезбедување кворум во Собранието додека Ахмети е оправдано отсутен.

– АЛИЈАНСА на Таравари (која е основана токму како антипод на корумпираните ДУИ) им прави кворум на ДУИ, додека Али Ахмети се пријавува за “оправдано отсутен” од собраниска седница!?

Ете затоа, оти не знаете кај терате – на следните избори ќе бидете прегазени токму од ДУИ и ќе се распаднете како партија која не треба ни да постои. Вашето место ќе го пополни Беса, која од десничарска секта ќе прерасне во нова (необалистичка) организација која единствено, на краток рок, ќе му парира на ДУИ – после неговото неминовно распаѓање на две завојувани фракции (“шверцерска” и “калашниковача”).

#АлоТаравари

#КаковКрај – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што сака да каже Меџити, дека планира…

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, кој е…

Груби од Чаир: Мојата рака е подадена,…

Првиот вицепремиер Артан Груби, вечерва, на партиска…

“Гори” преполната сала во Чаир – Груби:…

Демократската унија за интеграција вечерва во Чаир…

Да! Тој доаѓа: Членови на ДУИ го…

Голем број членови и симпатизери на ДУИ…

Најчевска за фудбалот на министрите на ДУИ:…

Професорката Мирјана Најчевска ги критикува министрите од ДУИ, откако…