Апасиев: Го плашам син ми со ликот на Кацарска

t

Лидерот на Левица и пратеник во Македонското собрание, Димитар Апасиев вели дека го плаши синот со ликот на Добрила Кацарска, претседателката на Уставниот суд, позната по спровдувањето на политички прогон по поранешните државни функционери.

Апасиев на Твитер објави:


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

БОМБА од Украина: Порошенко се обидел да…

Поранешниот претседател на Украина Петро Порошенко се…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

Бугарскиот европратеник Ќучук: После толку обиди за…

Бугарскиот европратеник и известувач за Македонија, Илхан…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…