Апасиев: Го плашам син ми со ликот на Кацарска

t

Лидерот на Левица и пратеник во Македонското собрание, Димитар Апасиев вели дека го плаши синот со ликот на Добрила Кацарска, претседателката на Уставниот суд, позната по спровдувањето на политички прогон по поранешните државни функционери.

Апасиев на Твитер објави:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Изгаснат е пожарот во Ново Село…

Изгаснат е пожарот кај Ново Село кој…

Полицаец пронашол камена гробница од античко време…

Саркофаг (камена гробница) од античко римско време…

Син ја претепал својата 72-годишна мајка

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

СДСМ: Го охрабруваме Тошковски да почне истраги…

Го охрабруваме Тошковски да спроведува истраги и…

Просечната плата во Србија достигна историски 100.000…

Министерот за финансии во Владата на Србија…