Апасиев: Децата ни учат во УЧИЛНИЦИ БЕЗ КЛИМА на + 40 степени

t

Децата учат на +40 степени без клима, вели лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

– Децата ни учат во УЧИЛНИЦИ БЕЗ КЛИМА на + 40 степени!? 🔥

Ама па шо знаеме ние “радикалните” од Левица. Нели не е можно да се климатизираат училиштата, тоа е социјалистичка пропаганда! 😉

#Уживанција

#БаравтеГледајте – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Општина Карпош ги награди првенците на генерацијата

Согласно планираната Програма на Одделението за образование…

Конкурс за учебници нема, учениците од седмо,…

Откако Министерството за образование и наука објави…

Апасиев: Децата ни учат во УЧИЛНИЦИ БЕЗ…

Децата учат на +40 степени без клима,…

Алармантно предупредување до родителите во Македонија: Постои…

„Ве информираме дека изминатиот период забележана е…

Кривични пријави за четири лица, меѓу кои…

Основното јавно обвинителство Струга поднесе два обвинителни…