Апасиев: И Борис Џонсон даде оставка, уште Таче остана

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев повика и вечерва на протест против францускиот предлог, а исто така ја искоментира оставката на британскиот премиер Борис Џонсон.

Џонсон денеска поднесе оставка, а тоа беше доволен мотив за Апасиев да објави статус на Фејсбук.

„И Борис Џонсон си даде оставка! Уште Таче остана“, напиша Апасиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската безбедносна служба разбила шестчлена терористичка ќелија

Врвниот функционер на Крим тврди дека руската…

Фатен шверцер со 106 килограми хероин вреден…

Бугарската царина запленила 106 килограми хероин во…

88-годишната Даринка го преживеа нападот во Цетиње,…

Неверојатната 88-годишна Даринка Челебиќ (88) во петокот…

(Фото) Столе Димитриевски во тимот на колото…

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски доби место…

Рабио поради својата мајка останува во Јувентус

Фудбалерот на Јувентус и француски репрезентативец Адриен…