Апасиев: Немојте случајно да пуштите инспектори од УЈП у Струга, Кичево, Гостивар, Тетово или Чаир

t

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук ја критикува работата на Управата за јавни приходи поради, како што вели тој, најслабата наплата на ДДВ во последните 10 години.

-Собрани 120 МИЛИОНИ ЕУР ДДВ помалку од планираното! Најслаба наплата у задњиве 10 години.

Ама немојте случајно да пуштите инспектори од УЈП у Струга, Кичево, Гостивар, Тетово или Чаир. Ќе ги истепаат ко ќе им побараат фискална.

p.s. Каурите ќе плаќаат. Ама не уште долго. 😉

#ВриеМакедонец – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукаревска: „Мој ДДВ“ е најуспешен проект не…

Има повеќе процеси кои што сме успеале…

15.548 работници не земале плата за ноември

Ноемвриска плата чекаат 15.548 работници. Податоците заклучно…

Мрежа на нафтени компании сакале да го…

„Сања Лукаревска е член на СДСМ од…

За два месеци бројот на вработени се…

Во последниве месеци се намалува како бројот…

УЈП открива: Три познати бензиски пумпи сакале…

Денеска до полноќ треба да завршиме уште…