Апасиев: Пет телевизии ќе добијат ДЕСЕТ МИЛИОНИ ЕВРА за владини реклами и со тоа нивните муциња ќе бидат затнати!

t

Со европско знаменце ќе се носи и законот за “поткуп на медиуми” со кој пет телевизии ќе добијат над десет милиони евра за владини реклами, вели лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание, Димитар Апасиев.

– По амнестијата на корумпираните елити од СДС-ДУИ-ДПМНЕ со ЕУ знаменце, ќе следи итно несење на законот за ПОТКУП НА МЕДИУМИ (исто со европско знаменце).

Со овој договорен шверц во Собрание, петте национални телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат) ќе добијат над 10 милиони ЕУР за владини реклами и со тоа нивните муциња ќе бидат затнати за да го пренесуваат народниот револт.

p.s. Напрајте си принт скрин од постов, за да не го репостирам у наредниов месец дена. 😘

#КорумпираноОпштество

#ЗаробенаДржава – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Милановиќ под лупа на институциите, медиумите не…

Државната изборна комисија  на Хрватска соопшти дека…

Политички аналитичари: Израел падна од високо, Xамаc…

Политичкиот експерт Фахми Хуваиди рече дека прифаќањето…

Спасовски: Медиумите се сериозен партнер на МВР

Медиумите се сериозен партнер на МВР.  Во…

Апасиев: Единствена македонска опозиција што го чува…

Пратеник по Устав и по Деловник има…