Апасиев: Рече чоекон дека ПАРНО ќе пуштат у сабота, ама не кажа која сабота!

t

Грејната сезона во Скопје започнува денеска, а министерот Бектеши и премиерот Ковачевски во неколку наврати повторија дека скопјани не треба да се грижат и дека радијаторите ќе бидат топли.

Спротивно на ова, лидерот на Левица, Апсиев, вели дека кажале дека ќе има парно во сабота, ама не кажале која сабота.

“Рече чоекон дека ПАРНО ќе пуштат у сабота! Е сеа, не кажа која сабота, ама па ај и ние да не цепидлачиме.

#ПарноИлиПорно

#НАТОќеНеГрее” – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Невреме со пороен дожд и грмежи…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПРЕД КЛИНИЧКИ: Смачкани се…

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на…

Тошковски откри кога ќе почнат да доаѓаат…

Во вечерашната емисија ClickPlus на ТВ21, министерот…

Прскање против комарци во сабота во Скопје,…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…